Állásajánlatok

IT Hálózati Mérnök - Public Cloud

Budapest2020.10.28.

Azonosító: 7457

Multinacionális telekommunikációs partnercégünk részére keresünk munkatársat az alábbi pozícióba:

Feladatok:
  • Számítógépes hálózatok és a kapcsolódó háttérrendszer karbantartása és adminisztrációja, beleértve a rendszerszoftvert, az alkalmazásszoftvert, a hardvert és a konfigurációkat
  • Rendszerszintű problémaelhárítás, szükséges helyreállítási műveletek, adatmentések végrehajtása
  • Adatok, szoftverek és hardverek védelmének fenntartása a hálózati biztonsági intézkedések összehangolásával, tervezésével és végrehajtásával
  • Hardver, szoftver és egyéb hálózati és rendszerproblémák elhárítása, diagnosztizálása és megoldása
  • Szükség esetén, hibás hálózati hardver alkatrészek kicserélése
  • Vírus elleni szoftverek és e-mail alkalmazások karbantartása, konfigurálása és monitorozása
  • A hálózati teljesítmény figyelése annak meghatározása, hogy szükségesek-e további beállítások
  • Egyeztetés a hálózati felhasználókkal a meglévő rendszerproblémák megoldásairól
  • Fő konzolok működtetése a hálózatok és a számítógépes rendszerek teljesítményének figyelemmel kísérésével
  • A számítógépes hálózat elérésének és használatának összehangolása
  • Hálózati szoftverek, számítógépes hardverek és operációs rendszerek fejlesztése, konfigurálása és tesztelése
Elvárások:
  • Felsőfokú végzettség (BSc) IT szakon, hálózatépítés szakirányon
  • Hálózati infrastruktúra és a hálózati hardver erős ismerete
  • Problémák átlátására és a megoldások vizualizálására való képesség
  • Képesség a hálózati infrastruktúra-eszközök, köztük vezeték nélküli hozzáférési pontok, tűzfal, útválasztók, kapcsolók, vezérlők megvalósítására, adminisztrációjára és hibaelhárítására
  • Az alkalmazás implementációjának és a hálózati infrastruktúra protokollok ismerete
  • Pontos hálózati diagramok és dokumentumok készítésének képessége a hálózati kommunikációs rendszerek tervezéséhez
  • Részletes információk nyújtása a hardver és szoftver kiválasztásához
  • Képesség új vagy ismeretlen technológiák és termékek gyors elsajátítására az adott dokumentáció és az internetes források felhasználásával
  • Együttműködésre való képesség a kollégák minden szintjén az informatikai részlegen, szervezeten belül és kívül egyaránt
  • Önállóan munkára való képesség, ugyanakkor hatékonyan képes együttműködni csapatban
  • Jó elemző és problémamegoldó képesség
  • Megbízható és rugalmas munkamorál
  • Hálózati biztonság terén szerzett tapasztalat
  • LAN és WAN tapasztalat
Amit kínálunk:
  • Karrierépítés lehetősége a világ egyik vezető multinacionális, telekommunikációs vállalatánál
  • Szakmai kihívások
  • Versenyképes jövedelem és juttatási csomag
Egyéb:

Munkavégzés helye: Budapest

Tájékoztatjuk, hogy a Pannonjob Kft. álláshirdetéseire adatbázisába történő jelentkezésével, cégünk automatikusan Ön által elfogadottnak tekinti az adatvédelmi tájékoztatót, amely a következő linken tekinthető meg:  Adatvédelmi tájékoztató