Pannon Munkajogi Akadémia 2024 ősz
Tavasszal elindított Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat folytatjuk, melyben továbbra is kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismeretiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerni.
Programunkat az on-line térben tervezzük megvalósítani, ezzel is támogatva a hatékony idő kihasználását.
Előadás-sorozatunk célja, hogy egy-egy munkajogi területet részletesebben is bemutassunk, lehetőséget teremtve a joggyakorlat alkalmazásának megismerésére.
Dr. Berke Gyula - Kollektív szerződés (eltérések, munkáltatói gyakorlatok HR-es szemszögből gyakorlati oldalról)
Időpont: 2024. november 19. 10:00 - 12:00 óráig
A Janus Pannonius Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán szerzett állam- és jogtudományi doktori oklevelet az 1988. évben. 1989-től a Kar Munkajogi és Társadalombiztosítási Jogi Tanszékén dolgozik, ez idő szerint tanszékvezető egyetemi docensként munkajog, európai munkajog és társadalombiztosítási jog tárgyakat oktat. Doktori értekezését 2006-ban védte meg „Jogutódlás a munkáltató személyében. A munkáltató személyében bekövetkező változás az európai és a magyar munkajogban” témában. Német és angol nyelvismerettel rendelkezik. Mintegy kétszáz közleménye jelent meg munkajogi és társadalombiztosítási jogi tárgykörökben magyar és idegen nyelven. Több munkajogi kutatást folytató kutatócsoport tagja. A Pécsi Tudományegyetem főtitkára, rektori tanácsadója, rektor-helyettese, a jogi kar dékán-helyettese, dékánja volt.
- A kollektív szerződés fogalma
- A kollektív szerződés helye a munkaviszonyra vonatkozó szabályok rendszerében
- A kollektív szerződés megkötése
- A kollektív szerződés tartalma, megállapodások, eltérések a Munka törvénykönyvétől
- A kollektív szerződés megszüntetése
Dr. Kártyás Gábor - A munkaviszony megszüntetése
Időpont: 2024. október 2. 10:00 - 12:00 óráig
Az Opus Simplex vezető tanácsadója. Rendszeresen tart előadásokat munkaügyi szakembereknek szervezett gyakorlati továbbképzéseken és hazai, illetve külföldi tudományos konferenciákon. Rendszeresen publikál szakmai cikkeket, tanulmányokat, kiemelt szakterületei az atipikus foglalkoztatás, az uniós munkajog és a kollektív munkajog kérdései. A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Munkajogi Tanszékének egyetemi docense. Habilitációs értekezését a kiküldött munkavállalókról, phd dolgozatát a munkaerő-kölcsönzésről írta. Elméleti tevékenysége mellett 2018-tól a Kúria munkaügyi ítélkezését segíti főtanácsadóként. A Munkaügyi Tanácsadó és Vitarendező Szolgálat tagja. A Magyar Munkajogi Tudományos Diák Egyesület elnöke.
Az előadás során érintettt témák:
- A munkaviszony megszüntetése
- Megszüntetés közös megegyezéssel
- Felmondás
- Azonnali hatályú felmondás indokolással és anélkül
- A jogellenes megszüntetés jogkövetkezményei
Dr. Pintér Miriam - Harmadik országbeli munkavállalók magyarországi foglalkoztatása
Időpont: 2024. október 10. 9:00 - 12:00 óráig
Dr. Pintér Miriam 2017 óta az Opus Simplex Kft. tanácsadója. Kiemelt működési területe a harmadik országbeli állampolgárok foglalkoztatásának támogatása. A harmadik országbeli állampolgárok foglalkoztatása kapcsán számos nyilvános előadást tartott már, emellett ügyfeleink számára belső oktatásokat is tart a témában igény szerint magyarul, illetve angolul. E általános HR támogatás biztosításával is foglalkozik, e tevékenysége keretében főleg munkaszerződések módosításával és megszüntetésével, munkaidővel, illetve díjazással kapcsolatos munkajogi és üzleti tanácsadást végez, segíti a munkáltatói igényérvényesítést, mindemellett számos munkajogi témájú cikk szerzője.
Az előadás során érintettt témák:
- A Harmadik országbeli állampolgárok személyi köre, jellemzői
- Az engedélymentes foglalkoztatás feltételei
- Engedélyköteles foglalkoztatás, főbb munkavégzésre jogosító engedély típusok, különös tekintettel a foglalkoztatási célú és vendégmunkás-tartózkodási engedélyre
- Engedélyeztetési eljárás, különös tekintettel a vendégmunkásokra
- Nemzeti Kártyával és vendégmunkás-tartózkodási engedéllyel foglalkoztatható állampolgárok köre
- Az eljárásban történő részvétel munkáltatóként
- Speciális munkáltatói kötelezettségek harmadik országbeli munkavállalók foglalkoztatása kapcsán
- Speciális munkajogi szabályok, különös tekintettel a munkaszerződés megkötésére és megszüntetésére
- A munkáltató felelőssége
- A korábbi szabályozáshoz képes történt változások, a törvényi és rendeleti szabályozási változásokra kiterjedően
Dr. Takács Gábor - Foglalkoztatás-felügyeleti rendszer, kiemelt ellenőrzési területek
Időpont: 2024. november 7. 10:00 - 12:00 óráig
Munkajogász, az Opus Simplex Kft. egyik alapítója és vezetője, az Opus Legal Kovács M. Szabolcs Ügyvédi Iroda szaktanácsadója. Gábor munkajogi, foglalkoztatási és adatkezelési kérdésekkel foglalkozik. Számos publikáció, könyv és négy kommentár szerzője és társszerzője, rendszeres előadó szakmai rendezvényeken, a PPKE JÁK Munkajog Tanszékének megbízott oktatója. Gyakorlati munkája során Gábor ügyfelei részére a foglalkoztatási-, bér- és juttatási struktúrák létrehozásában, belső működési szabályok kialakításában és kollektív szerződések megkötésében nyújt segítséget, illetve adatvédelmi tisztviselő (DPO) 23, főként a HR szolgáltatási ágazatban működő magyar és multinacionális cégnél.
Az előadás során érintettt témák:
- Jogszabályi háttér ismertetése
- A hatóság hatásköre, illetékessége
- Az ellenőrzés tárgya
- Eljárási szabályok
- Következmények
- Közigazgatási szankciók
- Rendezett munkaügyi kapcsolatok
Dr. Kovács Szabolcs - Munkaügyi dokumentumok összeállításának szabályai
Időpont: 2024. november 14. 10:00 - 12:00 óráig
Dr. Kovács Szabolcs, jogász-közgazdász, adótanácsadó, az Opus Legal Kovács M. Szabolcs Ügyvédi Iroda alapítója. A Munkaügyi Tanácsadó és Vitarendező Szolgáltat tagja. Szabolcs munkajogi, foglalkoztatási és ahhoz kapcsolódó adózási kérdésekkel foglalkozik. Számos publikáció, könyv és két kommentár szerzője és társszerzője, szakmai rendezvények rendszeres előadója. Munkája során ügyfelei részére foglalkoztatási-, bér- és juttatási struktúrák létrehozásában, belső működési szabályok kialakításában és kollektív szerződések megkötésében nyújt segítséget, illetve munkajogi és adózási kérdésekkel összefüggésben hatóság előtti és peres képviseletet lát el.
Az előadás során érintettt témák:
- A munkaviszony létesítéséhez szükséges dokumentumok
- Munkaviszony létesítése atipikus munkaviszonyokban (egyszerűsített foglalkoztatás, munkaerő-kölcsönzés)
- Munkaviszony megszüntetése: lehetséges jogcímek
- A megszüntetéshez szükséges dokumentumok
- A munkaviszony-megszüntetés jogszerűségének feltételei felmondás és azonnali hatályú felmondás esetén
- A 2023. január 1-jei Mt. módosítások következményei: mikor kell megindokolni az indokoláshoz nem kötött megszüntető nyilatkozatokat.
- Konzultációs kérdések az előadás tematikájához kapcsolódóan
Dr. Bankó Zoltán - Atipikus foglalkoztatási formák
Időpont: 2024. december 5. 9:00 - 12:00 óráig
1997-től a Janus Pannonius Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Munkajogi és Társadalombiztosítási Jogi Tanszékének egyetemi tanársegédje, 2001-től a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Munkajogi és Társadalombiztosítási Jogi Tanszékének egyetemi adjunktusa, 2008-tól docense. Munkajogot és Társadalombiztosítási jogot oktat a nappali és a levelező jogászképzésben, a szakirányú továbbképzéseken, részt vesz a tárgyak más karokon történő oktatásában. Részt vesz a Munkajogi és Társadalombiztosítási Jogi Tanszék által életre hívott Munkajogi Szakjogász és Munkajogi Szakokleveles Tanácsadó Képzések szervezésében. Tagja a JURA szerkesztőbizottságának, a Kari Tanács választott tagja. Magyar Tudományos Akadémia Köztestületi tag. 2012-től a Magyar Tudományos Akadémia által támogatott MTA-PTE Összehasonlító és Európai Foglalkoztatáspolitikai és Munkajogi Kutatócsoport tudományos főmunkatársa.
Publikációi 1997-től a magyar és európai munkajog tárgykörben jelennek meg, több kommentár és tankönyv társszerzője. A Munkaügyi Tanácsadó és Vitarendező szolgálat Dél-dunántúli régiós vezetője.
- Részmunkaidős foglalkoztatás
- Határozott időre létrejött munkajogviszonyok
- Távmunka és home office
- Munkaerő-kölcsönzés
- A platform alapú munkavégzés a magyar bírói gyakorlatban
RÉSZVÉTELI DÍJ:
20.000,- Ft +ÁFA/ fő/ előadás
Amennyiben mind a 6 előadáson részt kíván venni, kedvezményesen: 100.000,- Ft +ÁFA/ fő/ teljes programsorozat
A programsorozatra érvényes on-line képzésekre vonatkozó bérlet kedvezményünk, melyről kérje részletes tájékoztatónkat a hajdu.edua@pannonjob.hu e-mail címen.
A programon történő részvétel feltétele a részvételi díj kiegyenlítése.
Amennyiben érdeklődik a fenti előadás-sorozat iránt, kérjük, küldje el jelentkezését számunkra 2024. 09.24-ig, a további részletekkel kapcsolatban keresni fogjuk.
Kérjük, jelentkezését az alábbi linkre kattintva küldje el számunkra 2024.09.24-ig.
Várunk mindenkit sok szeretett rendezvénysorozatunkon!
Amennyiben bármi kérdése merülne fel rendezvényünkkel kapcsolatban, kérjük keresse Hajdu Édua munkatársunkat a +36 20 398 8624 telefonszámon, vagy a hajdu.edua@pannonjob.hu e-mail címen.