Állásajánlatok

Cloud Storage Engineer

Budapest2021.02.18.

Azonosító: 7596

Piacvezető telekommunikációs partnercégünk részére keresünk munkatársat az alábbi pozícióba:

Feladatok:
  • A Cloud szolgáltatás globális monitorozásának, üzemeltetésének és karbantartásának menedzselése
  • Új vagy meglévő monitoring eszközök karbantartásának irányítása a Cloud platform megbízhatóságának és hatékonyságának biztosítása érdekében első sorban a storage szolgáltatásokra vonatkozóan
  • Együttműködés a külföldi SRE architect csapattal a cég publikus felhő szolgáltatásának megfelelő üzemeltetése és karbantartása céljából
  • A meglévő monitoring- és ezzel kapcsolatos eszközök frissítésének és felülvizsgálatának kezelése
  • Támogatás és tanácsadás biztosítása a Cloud Service Center üzemeltető csapatának a telepített monitoring eszközök használatában és karbantartásában
  • Új vagy kibővített monitoring módszerek felkutatása, ezzel is támogatva a Cloud üzemeltető csapat folyamatosan fejlődő és bővülő SLI/SLO méréseit, design és tervezés ezen lehetőségek irányozásához
Elvárások:
  • Több éves tapasztalat nagy skálázhatóságú elosztott rendszerek üzemeltetésével, OpenStack, HA cluster, Zookeepers jártasság
  • Legalább 2 év monitoring tapasztalat. Preferált területek: Infrastruktúra, Alkalmazás vagy Hálózat és biztonság
  • Linux rendszer, OS, hálózati ismeretek
  • Shell/Python sciptek írásában, teljesítmény és szűk keresztmetszet elemzésében szerzett jártasság
  • Hálózati szolgáltatások ismerete, TCP/IP, HTTP/HTTPS/DNS/NGNIX/tomcat/Firewall
  • MongoDB, SQL tapasztalat
  • Legalább egy monitoring eszköz ismerete; cacti/zabbix
  • A következők ismerete: storage rendszerek/RAID/File system, Cloud Storage Services; object storage/NAS/block storage
    PXE + kick start batch megoldás ismerete
  • Monitoring/riasztások/biztonság/megbízhatóság/ magas rendelkezésre állás kapcsán erős tudás
  • Legalább egy szkriptnyelv középszintű ismerete, mint python, bash, vagy JavaScript
  • Folyékony angol nyelvtudás
Amit kínálunk:
  • Professzionális karrierlehetőség piacvezető multinacionális telekommunikációs cégnél
  • Versenyképes fizetés és juttatási csomag
  • Szakmai kihívások
Egyéb:

Munkavégzés helye: Budapest

Tájékoztatjuk, hogy a Pannonjob Kft. álláshirdetéseire adatbázisába történő jelentkezésével, cégünk automatikusan Ön által elfogadottnak tekinti az adatvédelmi tájékoztatót, amely a következő linken tekinthető meg: Adatvédelmi tájékoztató